خانه -- دانستنی ها -- سلاح های ساخته شده در جنگ جهانی دوم

سلاح های ساخته شده در جنگ جهانی دوم

در جنگ جهانی دوم سلاح های مختلف و عجیبی برای اولین بار ساخته شدند که دارای قابلیت های خاصی بودند. این سلاح ها هم توسط متفقین و هم متحدین ساخته شد و برای برتری در جنگ از آن ها بهره گرفته می شد. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از این سلاح ها را برای شما توضیح دهیم.

 جنگ جهانی دوم و تانک تاوش پانزر:

این تانک توسط آلمان ها ساخته شد و به تانک غواص معروف بود. این تانک مخصوصاً برای شرکت در حمله ای به نام شیر دریایی که مقصدش بریتانیا بود ساخته شد. این وسیله از ساحل خودی وارد آب می شد و پس از طی مسیر در اعماق آب به آن طرف ساحل می رسید.

در تست تاوش پانزر تانک توانسته بود به مدت ۲۰ دقیقه در عمق ۱۵ متری باقی بماند و در آن زمان ۱۵۰ عدد از آن ساخته و به کار گرفته شده بود.

جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی دوم و توپ کارل-گرات :

المان ها در اواسط جنگ دوم جهانی توانستند تا یک توپ جنگی غول پیکر تولید کنند. در اوایل کار آن را به صورت قطعات کوچک حمل و در نزدیکی محل نبرد سرهم می کردند ولی بعدها آن را به صورت خودکشی ساختند. این توپ غول پیکر لوله ای با کالیبر ۶۰۰ میلی متر داشته و می توانست گلوله ای به وزن ۱٫۸۰۰ کیلوگرم را تا فاصله ۵ کیلومتری پرتاب کند.

جنگ جهانی دوم و زیردریایی سوروکوف:

فرانسوی ها نیز در این جنگ توانسته بودن تا زیردریایی بسیار بزرگی را طراحی و بسازند و این زیردریایی بیش از ۴۰۰۰ تن وزن داشت و ۲ توپ ۲۰ میلیمتری نیز روی آن قرار داشت.

جنگ جهانی دوم و هواپیمای ناکاجیما روفه:

ژاپنی ها تنها کشوری بودند که توانستند در جنگ جهانی دوم هواپیمایی بسازند که بتواند بر روی آب فرود بیاید. این هواپیما به جای چرخ برای فرود دارای دو صفحه پهن و بزرگ بوده که از آن برای فرود و شناور ماندن بر روی آب استفاده می شده است. ژاپنی ها این هواپیما ها را برای تسخیر و در اختیار گرفتن جزایر اقیانوس آرام ساخته بودند.

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

معرفی تعدادی از مناطق ممنوعه در دنیا

مناطق ممنوعه در دنیا وجود دارد که کمتر کسی می تواند آنها را ببیند. برخی از این مناطق ممنوعه در دنیا به دلیل سری بودن قابل مشاهده نیستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *