خانه -- فناوری -- راه هایی برای حذف اطلاعات از اینترنت

راه هایی برای حذف اطلاعات از اینترنت

اکثر انسان ها به دلایل مختلف اطلاعاتی در اینترنت دارند که با یک سرچ ساده هرکسی می تواند به ان ها دسترسی پیدا کند. اگر شما دوست ندارید که هرکسی به اطلاعات شما دست پیدا کند و قصد دارید تا اطلاعات خود را حذف کنید راه هایی برای این کار وجود دارد. در این مقاله می خواهیم تا چند روش ساده را به شما آموزش دهیم که توسط ان بتوانید به آسانی حذف اطلاعات از اینترنت را انجام دهید.

حذف اطلاعات از اینترنت

روش اول برای حذف اطلاعات در اینترنت:

در شبکه های مجازی و انواع سرویس های اینترنت حساب تان را حذف کنید:

در این روش اول خوب فکر کنید که در چه سایت و یا شبکه اجتماعی عضو هستید حتی فروشگاه های اینترنتی را نیز فراموش نکنید. بعد از کامل کردن لیست خود شروع به حذف کردن و یا غیرفعال کردن حساب های کاربری تان در این قسمت ها بپردازید.

برای حذف و یا غیرفعال کردن حساب ها از راه  زیر استفاده کنید. برای این کار به قسمت تنظیمات حساب خود  Account Settings بروید و به دنبال گزینهٔ غیر فعال سازی Deactivate یا حذفRemove  و بستن Close حساب کاربری بگردید.

حذف اطلاعات از اینترنت

روش دوم برای حذف اطلاعات از اینترنت:

در این روش از حذف اطلاعات از اینترنت شما می توانید به بعضی از سایت های که کارشان جمع آوری اطلاعات افراد است مراجعه و اطلاعات خود را از ان ها پاک نمایید. سایت های  Whitepages.com و People Finder از این نوع می باشند. این شرکت ها از هر کاری که در اینترنت انجام دهید اطلاعات را ذخیره می کنند و به مشتریان خود که معمولاً در زمینهٔ تبلیغات فعالیت دارند می فروشند.

شما می توانید یکی یکی به همه سایت های معروف که دلال اطلاعات هستند سر بزنید و مشخصات خود را تا جایی که امکان دارد پاک کنید.

البته می توانید از سایت هایی مثل  Delete Me و Abine.com استفاده کنید. با پرداخت مبلغی می توانید به مدت یک سال عضو این سایت شوید و خیالتان راحت باشد که اطلاعات شما تماماً از اینترنت حذف می شود.

روش سوم برای حذف اطلاعات از اینترنت:

در این قسمت شما اطلاعات خود در سرویس دهنده های ایمیل را پاک کنید و ایمیل خود را نیز حذف نمایید. برای این کار می بایست به ایمیل خود وارد شوید و در تنظیمات به دنبال گزینهٔ حذف یا غیرفعال سازی اکانت بگردید. بعضی سرویس دهنده معمولاً بعد از اینکه درخواست حذف ایمیل را می دهید تا چند هفته این ایمیل را به صورت غیرفعال نگه می دارند تا در صورتی که نظرتان عوض شد دوباره بتوانید آن را فعال کنید.

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

پیامک

مخفی کردن پیامک ها در موبایل های اندروید

یکی از طرفدار ترین امکانات گوشی ها امکان ارسال و خواندن پیامک هاست. پیامک ها نیز مانند بسیاری از اطلاعات موجود در گوشی ها از اطلاعات شخصی و بسیار مهم است.

یک نظر

  1. دستتون درد نکنه
    این مقاله خیلی بدردم خورد
    انصافا یکی از وب سایت های خوبه این سایت . واقعا مطالبش کاربردیه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *