خانه -- آشپزی -- قهوه سرد و انواع آن

قهوه سرد و انواع آن

قهوه های سرد نیز دارای طرفداران خاص خود می باشد. این نوع از قهوه ها در روش ها و مدل های مختلفی آماده نوشیدن می شوند. در این مقاله اطلاعاتی را در مورد چند نوع قهوه سرد در اختیار شما قرار خواهیم داد.

قهوه سرد کولد برو:

کولد برو در اصل یک روش تهیه قهوه های سرد می باشد. در این روش تهیه قهوه سرد ابتدا قهوه را که به طور کامل اسیاب کرده و بعد به مدت ۸ ساعت در آب خیسانده تا طعم آن به طور کامل در بیاید. در این روش یک عصاره ای از قهوه به دست می آید که می توان به دلخواه به آن آب اضافه و استفاده کرد. این نوع عصاره ها معمولاً در بطری های مخصوص در کافی شاپ ها قابل تهیه است و می توان آن را در خانه به نحو دلخواه استفاده کرد.

قهوه سرد

قهوه سرد ایس کافی ژاپنی:

این نوع روش تهیه قهوه سرد فوری می باشد و در آن قهوه با یخ دم می شود. در این روش قهوه بر روی یخ قرار می گیرد تا یخ آب شود و قهوه نیز رقیق شده و دم بکشد. این روش دم کردن قهوه از دیگر روش ها بسیار سریع تر می باشد و باعث تاکید بیشتر بر روی طعم قهوه خواهد شد.

قهوه سرد

قهوه سرد ایس کافی:

ایس کافی معمولی نیز یکی دیگر از انواع قهوه های سرد می باشد. در این روش دم کردن قهوه به دو صورت می باشد. در روش اول قهوه معمولی را تهیه و گذاشته می شود تا سرد شود. در روش دوم قهوه داغ را مستقیما بر روی یخ می ریزند و استفاده می کنند. در هر دو روش دم کردن ایس کافی قهوه ای سرد با طعمی رقیق به دست خواهد آمد. این نوع از قهوه های سرد امروزه محبوبیت زیادی دارند و طرفداران آن ها نیز روز به روز بیشتر می شوند.

 

اختصاصی آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

گوشت چرخ کرده

انواع غذاها با گوشت چرخ کرده

با گوشت چرخ کرده می توان غذاهای مختلفی درست کرد. اغلب غذاهای درست شده با گوشت چرخ کرده بسیار ساده و خوشمزه و راحت می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *