خانه -- دانستنی ها -- کارهایی که قبل از خواب موجب چاقی می شود

کارهایی که قبل از خواب موجب چاقی می شود

بعضی از افراد عدم تحرک و رژیم غذایی نامناسب را باعث چاقی می دانند در صورتی که علاوه بر این موارد انجام بعضی از کارها قبل از خواب بیشتر دلیل چاقی انسان ها می باشد. در این بحث قصد داریم تا تعدادی از این کارها را به شما یادآوری کنیم که انجام ان ها موجب چاقی تان خواهد شد.

چاقی و ورزش سنگین قبل از خواب:

انجام ورزش سنگین و بیش از حد در هنگام شب خود عاملی برای افزایش دمای بدن و سرکوب آزادی ملاتونین خون است. ورزش شبانه همچنین می تواند منجر به انتشار بیش از حد دوپامین و کورتیزول شود و مشکلاتی را برای خواب تان ایجاد کند. از انجام ورزش های سنگین ۴ ساعت قبل از خواب باید اجتناب کرد.

چاقی

 مصرف غذا در هنگام خوابیدن در شب:

خوردن غذا در شب و دیر وقت منجر به افزایش سطح انسولین خون می شود. این روند خود کاهش تولید هورمون ملاتونین را به دنبال دارد و منجر به کاهش کیفیت خواب شبانه می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، توصیه این است که مواد غذایی چند ساعت قبل از زمان خواب مصرف شوند.

چاقی

مصرف الکل هنگام خواب:

افرادی که به نوشیدن الکل و یا نوشیدنی های الکلی عادت دارند، حتی با وجود ورزش کردن و رژیم گرفتن باز هم نمی توانند وزن خود را کاهش دهند چون این نوشیدنی پرکالری موجب افزایش چاقی شکمی می شود.

اعتیاد به الکل همان نقاطی از مغز را تحریک می کند که در مصرف افراطی نقش دارند و بنابراین این احتمال وجود دارد که اعتیاد به چنین موادی گرایش به پرخوری را برای فرد افزایش می دهد و خطر چاقی را در پی دارد.

گرم بودن محیط خواب:

بهتر است در هنگام خواب درجه حرارت اتاق خواب تان را پایین بیاورید حتی اگر فرد سرمایی هستید. طبق تحقیقات جدید انستیتوی بین المللی سلامت وقتی در اتاق سرد بخوابید بدن شما کالری بیشتری می سوزاند و این برای سلامت تان مفید است.

 چاقی و عدم تنظیم ساعت خواب:

ارتباط قوی بین مشکلات سلامت و فقر خواب وجود دارد. طبق یک تحقیق منتشر شده در رویترز، مردانی که به مقدار کافی نمی خوابند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت و چاقی قرار دارند.

چاقی

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

معرفی تعدادی از مناطق ممنوعه در دنیا

مناطق ممنوعه در دنیا وجود دارد که کمتر کسی می تواند آنها را ببیند. برخی از این مناطق ممنوعه در دنیا به دلیل سری بودن قابل مشاهده نیستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *