خانه -- سلامت و زیبایی -- دلایل اصلی کمردرد

دلایل اصلی کمردرد

کمردرد یکی از بدترین دردهایی است که فرد می تواند آن را تجربه کند. این درد اغلب به علت وارد آمدن فشار بیش از حد به ستون فقرات می باشد و دلایل مختلفی را شامل می شود. در این نقاله قصد داریم تا چند دلیل عمده به وجود آمدن کمردرد را برای شما ذکر کنیم.

کمردرد و فشار روحی و استرس:

استرس و فشار روحی باعث گرفتگی عضلات خواهد شد و بیشتر از همه به گردن و کمر فشار خواهد آورد. این گرفتگی عضلات به خودی خود باعث فشار آمدن به ستون فقرات شده و دردهایی را در این ناحیه به وجود خواهد آورد. برای جلوگیری از به وجود آمدن این نوع درد می توانید از روش های آرام سازی و کم کردن استرس استفاده کنید.

کمردرد و نحو نشستن:

افرادی که در زمان نشستن درست نمی نشینند و بدن را تحت فشار قرار می دهند در اکثر موارد به کمردرد مبتلا می شوند. این نوع نشستن ها در زمان های طولانی می تواند ستون فقرات را از حالت طبیعی خارج کند و صدمات زیادی را به بدن وارد آورد. برای جلوگیری از این مشکل می بایست نحوه نشستن خود را اصلاح کنید و از ورزش های اصلاحی بهره ببرید.

کمردرد

کمردرد و ضعیف بودن بعضی از عضلات بدن:

یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن کمردرد می تواند ضعیف بودن بعضی از عضلات مرتبط با عضلات کمر باشد. عضلات همسترینگ و شکمی در صورت ضعیف بودن می تواند فشار زیادی را به ستون فقرات وارد کند و باعث کمردرد شود. برای جلوگیری از این کار می بایست با پزشک خود مشورت کنید و از ورزش های خاص برای تقویت این عضلات استفاده کنید.

کمردرد و پاره شدن دیسک های کمر:

دیسک یکی از قسمت هایی است که به ستون فقرات بدنتان کمک می کند تا بهتر کارشان را انجام دهند و در اصل به عنوان جذب کننده های شک های ناگهانی عمل می کنند. در برخی از موارد به دلایل گوناگونی این دیسک ها از حالت اولیه خارج می شوند و کارایی اولیه خود را از دست می دهند. در این شرایط در اکثر مواقع شما دردهایی را در ناحیه کمر احساس می کنید. برای درمان دیسک ها به پزشک تان مراجعه و از بسته های یخ و یا آب گرم برای این درد استفاده کنید.

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

کنترل دیابت

کنترل دیابت به وسیله گیاهان مناسب

برای کنترل دیابت می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. یکی از روش های کم خطر برای کنترل دیابت استفاده از گیاهان دارویی و مناسب برای این کار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *