خانه -- فناوری -- مدیر عامل تلگرام: موبوگرام امن نیست و به کارگیری آن را توصیه نمی کنم

مدیر عامل تلگرام: موبوگرام امن نیست و به کارگیری آن را توصیه نمی کنم

مدیر عامل تلگرام: موبوگرام امن نیست و به کارگیری آن را توصیه نمی کنم

از بین تمام تلگرام های غیر رسمی محبوب میانی ایرانی ها بدون شک موبوگرام پرطرفدارترین و پرجمعیت ترین آن هاست. اگر شما هم جزو پیروان پر و پا قرص موبوگرام هستید، شاید احساس این نکته برایتان جالب باشد که مدیر عامل تلگرام این اپلیکیشن را فاقد امنیت کافی دانسته و پیشنهاد کرده که از آن کاربرد نکنید.

ساعاتی پیش یک کاربر ایرانی توییتر عقیده پاول دورف را بابت حذف سرنوشت پروکسی در تلگرام های غیر رسمی ای همچون موبوگرام جویا شد. دورف در پذیرش این نوع پیامد اظهار کرد: «موبوگرام یک شاخه منسوخ و بدون امنیت تلگرام از ایران است. استفاده از آن را توصیه نمی کنم».

 

امنیت در موبوگرام امنیت در موبوگرام

دورف در ادامه جوابیه خود و در بازتاب به این که به جز موبوگرام تلگرام های غیر رسمی دیگری هم در ایران پرکار بوده و قابلیت هایی همچون حالت روح را به کاربران ارائه می کنند بیان داشت که «این اپلیکیشن ها باید به زودی قابلیت هایی مشابه حالت روح را حذف کنند، چرا که این قابلیت ها نقض رفتارهای متعارف و حریم خصوصی می باشد».

وی در ادامه اعلام کرد که تلگرام به زودی قوانین خویش را برای نسخه های غیر رسمی این پیام رسان شفاف سازی خواهد کرد: «اگر آنها [تلگرام های غیر رسمی] این قوانین را نادیده بگیرند، ما برای حفاظت از حریم شخصی کاربران خود وارد عمل خواهیم شد».

با این اوصاف باید ببینیم که پیامد تیم هانیستا، سازنده موبوگرام و سایر تلگرام های غیر رسمی نسبت به اظهارات دورف چگونه خواهد بود.

به روز رسانی: ساعاتی پیش تیم هانیستا به اظهارات دورف در کانال رسمی این اپلیکیشن پیامد پرتو داده که آن را در پیوسته می خوانید:

۱- متاسفانه یک شخص با اعلام اشتباه اینکه امکان تنظیمات پروکسی در موبوگرام حذف شده است، باعث بوجود آمدن این سوء تفاهم برای مدیرعامل تلگرام شده است.

۲- مدیر عامل تلگرام به صورت قاطع اعلام نکرده است که موبوگرام طاقت امن است. بلکه گفته است که موبوگرام به چهره نهفته نا امن است (ممکن است ناامن باشد). احتمالا علت آن هم غیر رسمی بودن برنامه و توسعه آن توسط یک گروه برنامه نویس ایرانی و توییت اشتباه قبلی است.

۳- ظاهرا مدیرعامل تلگرام با موبوگرام آشنایی ندارد، چون موبوگرام را خیلی باستانی و منسوخ (آپدیت نشده) خطاب کرده است در حالی که موبوگرام دائم با واپسین سورس منتشر شده تلگرام آپدیت می شود.

۴- بخش پروکسی در موبوگرام حذف نشده و امثال تلگرام، این امکان در صفحه تنظیمات – اطلاعات و ذخیره سازی پیمان دارد.

۵- ما از همینجا از مدیرعامل تلگرام تقاضا می کنیم که موبوگرام را به چهره کامل و تخصصی رسیدگی کند و در چهره وجود کوچکترین مشکل امنیتی آن را اعلام و دسترسی آن را مسدود کند.

۶- از انتشار نخستین نسخه موبوگرام نزدیک به ۲ سنه ماضی است و دائم کوشش ما بر این بوده که با ایده های جدید و در عقیده دریافت مایحتاج و درخواست های شما کاربران عزیز، برنامه ای ارائه دهیم الی بتوانید تلگرام را با زبان پارسی و امکانات اغلب و جذابتری تجربه کنید.

درباره‌ی علیرضا حسینی

این وب سایت از مرداد ماه سال 1396 شروع به کار کرده و با تمام وجود و انرژی قصد دارم که این مجله خبری و سرگرمی را به یکی از پربازدیدترین و با کیفیت ترین وب سایت ها در ایران تبدیل کنم.از همه ی عزیزان علاقه مند که میتوانند کمک کنند تقاضای همکاری دارم. با تشکر

حتما ببینید

حذف اطلاعات از اینترنت

راه هایی برای حذف اطلاعات از اینترنت

برخی تمایل ندارند که اطلاعاتشان در اینترنت وجود داشته باشد و تمایل به حذف اطلاعات از اینترنت دارند. روش های مختلفی برای حذف اطلاعات از اینترنت وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *