خانه -- گردشگری -- معرفی چند مکان مناسب برای سفرهای نوروزی

معرفی چند مکان مناسب برای سفرهای نوروزی

سفرهای نوروزی بسیار لذت بخش و زیبا می باشد. در نوروز به خاطر تعطیلات و اب و هوای خوب امکان سفر و خوش گذرانی بیشتر است. در میان سفرهای نوروزی کسانی که از لحاظ مالی دارای وضع بهتری می باشند سعی می کنند تا به کشورهای دیگر سفر کرده و عید خود را در این کشورها بگذرانند.

در سفر به کشورهای دیگر باید مواردی را در نظر گرفت تا بتوان در این روزها بدون مشکل سفری آرام و خوب را سپری کرد. در این مقاله سعی کردیم تا سه تا از کشورهایی که برای سفرهای نوروزی مناسب می باشد را معرفی کنیم.

 ارمنستان برای سفرهای نوروزی:

ارمنستان یکی از همسایه های شمالی غربی ایران می باشد و به علت نزدیکی و داشتن جاذبه های توریستی زیاد و هم چنین امن بودن می تواند یکی از گزینه های سفر در نوروز باشد. از جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان می توان به مناطق زیر اشاره کرد.

بزرگ‌ترین تله کابین کابلی جهان که در مناطق جنگلی و سرسبز چشم ارمنستان ساخته شده است. دریاچه شگفت انگیز و زیبای سوان که بزرگ‌ترین دریاچه در منطقه قفقاز می باشد. پارک عشاق، مسجد آبی ایروان، آبشار ایروان، صومعه باستانی گهارد و هزاران منطقه دیدنی دیگر از جاذبه های توریستی ارمنستان می باشد.

سفرهای نوروزی

اندونزی برای سفرهای نوروزی:

اندونزی از کشورهای جنوب شرق آسیا است که به علت جزایر زیبا معروف می باشد. از مکان های دیدنی این کشور زیبا سواحل بکر، کوه‌های اتشفشانی با دریاچه های زیبا، جنگل میمون ها و معابد تاریخی ان می باشد.

سفرهای نوروزی

آذربایجان برای سفرهای نوروزی :

از دیگر کشورهایی که برای سفرهای نوروزی پیشنهاد می گردد کشور همسایه شمالی آذربایجان می باشد. این کشور زیبا تا ۲۰۰ سال پیش جزو کشور ایران بوده است. مسافرت به این کشور بسیار راحت و از راه های زمینی، قطار و هواپیما امکان پذیر است.

از مناطق گردشگری آذربایجان می توان به آتشکده باکو، پارک ملی گوبوستان، برج خیمه، موزه هنر مدرن باکو، دریاچه گویل و قلعه های تاریخی ان اشاره کرد.

سفرهای نوروزی 

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

تفریح های هیجان انگیز در تهران

معرفی تفریح های هیجان انگیز در تهران

تفریح های هیجان انگیز در تهران بسیار زیاد می باشد و انتخاب یکی از تفریح های هیجان انگیز در تهران بستگی به سلیقه و سن و سال افراد دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *