خانه -- سلامت و زیبایی -- بعضی از دلایل اصلی عرق کردن زیاد

بعضی از دلایل اصلی عرق کردن زیاد

عرق کردن در حد عادی از واکنش های طبیعی بدن می باشد و علاوه بر اینکه مضر نمی باشد برای بدن بسیار نیز مفید است. اگر عرق کردن زیاد شود شاید مشکلاتی را برای بدن داشته باشد که در این مقاله به تعدادی از این مشکلات اشاره خواهیم کرد.

عرق کردن زیاد و افت قند خون:

اگر در محیطی با دمای عادی و متوسط حضور دارید، اما همچنان به شدت عرق می کنید ممکن است افت قند خون مقصر اصلی این شرایط باشد. هنگامی که قند خون افت می کند، تعریق بیشتر مواقع در پشت گردن و خط مو صورت می گیرد. به این شرایط هنگام شب باید توجه داشته باشید زیرا فرد ممکن است در خواب به شدت عرق کند و متوجه آن نباشد که این شرایط به نام هیپوگلیسمی شبانه نیز شناخته می شود.

 عرق کردن زیاد و نیاز به سدیم بیشتر:

اینکه عرق مقادیری نمک را در خود دارد سبب می شود که ما با از دست دادن آن به سدیم بیشتری احتیاج داشته باشیم. در مواقعی که عرق کردن سبب ایجاد سوزش چشم ها، خراشیدگی ها یا زخم های موجود بر روی سطح پوست شود، احساس بدی را روی پوست بدن تان به وجود آورد و یا لکه های سفیدی را روی لباس تان باقی گذارد، این درست زمانی است که شما به مصرف بیشتر سدیم احتیاج دارید.

عرق کردن زیاد

 عرق کردن زیاد و استرس:

استرس، عصبانیت و خجالت می تواند دلیلی برای عرق کردن باشد. فشار روحی باعث فعالیت غدد عرق در کف دست ها و پاها می شود. به این دلیل است که هنگام عصبی بودن، دست ها می لرزند.

عرق کردن زیاد و عوارض جانبی برخی داروها:

تعریق یکی از عوارض جانبی داروها است. از جمله دارو های که باعث عرق کردن زیاد می شود می توان به داروهای ضد افسردگی، داروهای غیراستروئیدی ضد التهاب، دارو های فشار خون، داروهای سرطان و برخی داروهای دیابت اشاره کرد.

 

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

کمردرد

دلایل اصلی کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین دردها در بین افراد جامعه است. عوامل زیادی ممکن است باعث کمردرد شوند که بسته به علل آن می توان به درمان آن پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *