خانه -- آشپزی -- کنجد و خواص فراوان آن

کنجد و خواص فراوان آن

کنجد یکی از قدیمی ترین گیاه های خوراکی کشف شده توسط بشر می باشد. گیاه کنجد و دانه های آن دارای خواص فراوانی می باشند. کنجد جز گیاهان دانه روغنی می باشد و در صورتی که آن را به صورت بو داده استفاده کنیم بسیار خوشمزه و خوش طعم می باشد. در این مقاله تعدادی از خواص‌کنجد را برای شما توضیح خواهیم داد.

کنجد و آهن فراوان:

کنجد‌های سفید رنگ دارای آهن بسیار زیادی است که برای بدن به آسانی قابل جذب می باشد. استفاده از این دانه ها برای کسانی که دارای کم خونی و جذب پایین آهن در بدن هستند مفید می باشد.

کنجد‌و پروتئین:

دانه های‌کنجد یک منبع سرشار از پروتئین و اسیدهای آمینه می باشد که پروتئین آن از نوع رژیمی است. برای استفاده مناسب از پروتئین آن بهتر است تا آن را به همراه سالاد ها و سبزیجات استفاده کنید.

کنجد

کنجد‌و درمان دیابت:

دانه های‌کنجد دارای مواد مانندی منیزیم و مواد مغذی دیگر می باشد که برای پیشگیری و درمان دیابت بسیار مفید می باشد. اگر بتوانید از روغن‌کنجد استفاده کنید این امر باعث کاهش فشار خون و گلوکز پلاسما در بدن خواهد شد.

کنجد

کنجد‌و قلب

گیاه‌کنجد دارای ترکیب های بسیار قوی آنتی اکسیدان و ضد التهاب به نام سسامول هستند. این ترکیبات قوی دارای خاصیت ضد اتروژنیک هستند که برای قلب و عروق دارای فواید بسیاری می باشند. علاوه بر این موارد کنجد به علت داشتن ترکیبات چرب غیر اشباع به کاهش کلسترول های مضر در بدن کمک کرده و موجب جلوگیری از سکته های قلبی می شود.

کنجد

کنجد و ضد سرطان بودن:

منیزیم و ترکیبات فیتات از موادی هستند که بسیار زیاد به جلوگیری از ابتلا به سرطان کمک می کنند. دانه های‌کنجد دارای مقدار زیادی منیزیم و ترکیبات فیتات در خود می باشند که این امر باعث ضد سرطان بودن این گیاه روغنی می شود.

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

گوشت چرخ کرده

انواع غذاها با گوشت چرخ کرده

با گوشت چرخ کرده می توان غذاهای مختلفی درست کرد. اغلب غذاهای درست شده با گوشت چرخ کرده بسیار ساده و خوشمزه و راحت می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *