خانه -- سلامت و زیبایی -- آیا بین تعریق و میزان مصرف نمک رابطه خاصی وجود دارد؟

آیا بین تعریق و میزان مصرف نمک رابطه خاصی وجود دارد؟

آیا بین تعریق و میزان مصرف نمک رابطه خاصی وجود دارد؟

نمک برای عملکرد بدن انسان بسیار مهم است. به عضلات شما کمک می کند منقبض شوند، به تکانه های عصبی برای حرکت در بدنتان یاری می رساند، و در حفظ سطوح مایعات بدن شما، نقش مهمی دارد.

آیا بین تعریق و میزان مصرف نمک رابطه خاصی وجود دارد؟

اما مانند اکثر چیزهای خوب دیگر در زندگی، مقدار بیش از حد آن مضر است. یک فرد بزرگسال معمولی فقط به حدود ۵۰۰ میلی گرم سدیم در روز نیاز دارد (

چون می تواند آب بدن شما را بگیرد و بعلت اثراتش بر روی فشار خون، منجر به مشکلات قلبی و حتی سکته ی مغزی شود! اما بدن شما برای مقابله با آن، یک سیستم دارد. البته در صورتیکه توسط مقدار سدیمی که وارد بدنتان می کنید، کاملا از پای در نیامده باشد! روش اصلی بدن شما برای خلاص کردن خودش از شر نمک، ادرار کردن است.

کلیه های شما، میزان دفع آنرا تنظیم می کنند. بدین صورت که اگر نمک اضافی وجود داشت، مقدار بیشتری از آن را از بدنتان خارج می کنند و اگر نمک کافی در بدنتان نباشد، آن را حفظ می کنند.

اما نمک، از طریق پوست نیز از بدن های ما خارج می شود. هنگامی که عرق می کنیم، آب، به همراه سلول های پوست، چربی و نمک، از طریق فولیکول های مو حرکت می کنند تا به سطح پوست برسند. وقتی که آن آب تبخیر می شود، نمک ها و سایر موادی را که از طریق فولیکول ها خارج کرده، روی پوست جا می گذارد، و یک لایه ی پوسته ی شور، روی پوستتان باقی می ماند.

آیا بین تعریق و میزان مصرف نمک رابطه خاصی وجود دارد؟

این امکان وجود دارد که ۸ گرم نمک در روز از طریق عرق از بدنتان خارج کنید، اگرچه برای این کار باید چند لیتر عرق کنید! اما مقدار نمک در عرق شما می تواند متفاوت باشد، و به رژیم غذایی شما نیز ربطی ندارد. برخی از افراد، بیشتر از دیگران عرق می کنند، و برخی دیگر هم نمک بیشتری از طریق تعریق دفع می کنند. حتی ممکن است در زمان های مختلف، مقادیر مختلفی از نمک در عرقتان وجود داشته باشد، که وابسته است به گرمای هوا و اینکه فرد، چقدر به آن عادت دارد.

اما پاسخ ما سوال مطرح شده چیست؟ افرادی که زیاد عرق می کنند، لزوما غذاهای شورتری مصرف نمی کنند، و عرق کردن، روش اصلی بدن شما برای از بین بردن نمک اضافی نیست.

شما باید همچنان مراقب مصرف نمکتان باشید، اما برای مشکل عرق کردنتان، چیز دیگری مانند ژنتیک را سرزنش کنید.

 

منبع:آلامتو

درباره‌ی الهه زینالی

حتما ببینید

دمنوش لاغری

دمنوش لاغری و چگونگی تهیه آن

امروزه استفاده از دمنوش ها برای لاغری افزایش یافته است. توجه داشته باشید که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *