خانه -- دانستنی ها -- بیابان گردی در کویر های زیبای ایران

بیابان گردی در کویر های زیبای ایران

امروزه گردشگری به شاخه های مختلفی تقسیم شده است که یکی از شاخه های مفرح و بسیار جالب ان کویر گردی یا همان بیابان گردی می باشد. بیابان گردی در کشور ایران به علت داشتن کویرهای زیبا و خاص می تواند بسیار مفرح و جذاب باشد.  در این بحث قصد داریم تا چند کویر‌ایران را برای شما معرفی و جاذبه های آن شرح دهیم.

کویر‌روستای خور:

روستای خور در استان خراسان قرار دارد . این روستا به علت معماری هوشمندانه و زیبای خود معروف می باشد. از نکات دیدنی این روستا چشمه های آب گرم، قلعه خشتی و آب انبار آن می باشد که همگی متعلق به دوران صفویه می باشند.

کویر

کویر ریگان:

بسیاری از گردشگران و جهانگردان  در تپه های کویرریگان حمام شن می گیرند. در این منطقه علاوه بر تپه های شنی جنگل کهور نیز وجود دارد. کویرریگان یکی از بزرگ‌ترین رویشگاه های کهور در ایران است.کویرخارا از جاذبه های کویر خارا می توان به قدم زدن در ریگزارهای وسیع، استراحت در زیر درختچه های تاغ، تماشای تالاب گاوخونی و انعکاس زیبای طبیعت در آن و همچنین تماشای پرندگان این تالاب اشاره کرد.

کویر‌نمکزار سیرجان

دریاچه نمک سیرجان مهم ترین نماد و نشانه کویری این منطقه می باشد. این به ظاهر دریاچه نمک یکی از بزرگ ترین ذخایر نمک در ایران می باشد که بعد از بارش تبدیل به دریاچه آب شور می شود و در مدت کمی به علت گرمای زیاد دوباره به یک کفه نمکی تبدیل می شود.

کویر خارتوران

این منطقه زیبا حفاظت شده است و زیستگاه اصلی یوزپلنگ و گور ایرانی می باشد. این منطقه برای رمل نوردی و پیاده روی بر روی تپه ها و لذت بردن مکان مناسبی است.

کویر شهداد :

کلوت ها معروف ترین و زیباترین نماد کویرهای ایران و کویر لوت می باشند. این عارضه های طبیعی که در طی سال های طولانی و در اثر فرسایش های گوناگون به وجود آمده اند دارای طبیعتی شگفت انگیز و کم رقیب می باشند. به این کلوت ها لقب ابر شهر کلوخی نیز داده شده است.

کویر

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

پیامک

مخفی کردن پیامک ها در موبایل های اندروید

یکی از طرفدار ترین امکانات گوشی ها امکان ارسال و خواندن پیامک هاست. پیامک ها نیز مانند بسیاری از اطلاعات موجود در گوشی ها از اطلاعات شخصی و بسیار مهم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *