خانه -- رژیم و تغذیه -- آناناس و خواص درمانی ان برای بدن انسان

آناناس و خواص درمانی ان برای بدن انسان

آناناس یکی از میوه های است که در مناطق جنوبی امریکا رشد می کند. این میوه علاوه بر خوشمزه بودن و دارا بودن انواع ویتامین ها دارای خواص درمانی متعددی نیز می باشد. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از فواید آناناس را برای شما عنوان کنیم.

فواید درمانی آناناس برای بدن

 جلوگیری از ابتلا به اسم:

بتاکاروتن برای افرادی که به اسم مبتلا می باشند بسیار مفید است. این مواد مغذی در میوه اناناس به وفور یافت می شود و می تواند به درمان این بیماری در افراد مبتلا کمک کند.

کاهش فشار خون افراد:

در اناناس پتاسیم به مقدار زیادی وجود دارد. حال آنکه افزایش پتاسیم خون باعث کاهش فشار خون بدن خواهد شد.

آناناس

 ضد سرطان بودن:

اناناس سرشار از آنتی‌اکسیدان و ویتامین C است و به همین دلیل می‌تواند از شکل‌گیری رادیکال‌های آزاد که از عوامل اصلی ابتلا به بیماری سرطان هستند، جلوگیری کند. تحقیقات صورت‌گرفته بر روی مردم ژاپن نیز نشان می‌دهد که رابطه معکوسی بین استفاده از رژیم غذایی حاوی بتاکاروتن و امکان ابتلا به سرطان کولون وجود دارد.

آناناس

جلوگیری از دیابت با آناناس:

فیبر یکی از موادی است که باعث کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت می شود. در یک آناناس به طور متوسط ۱۴ گرم فیبر وجود دارد که این مقدار باعث بهبود افراد مبتلا به دیابت خواهد شد.

تأثیرات مثبت و تاثیرگذار بر باروری:

اناناس یک منبع سرشار از آنتی‌اکسیدان است که تحقیقات تأثیر مثبت آن بر باروری افراد را ثابت کرده است. رادیکال‌های آزاد می‌توانند به سیستم باروری و تولیدمثل آسیب جدی برساند و غذاهایی با آنتی‌اکسیدان بالا مانند آناناس برای جلوگیری از این اثر مخرب توصیه می‌شود.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آناناس مانند ویتامین C، بتاکاروتن، ویتامین‌ها و مواد معدنی چون مس، زینک و اسیدفولیک از جمله ویژگی‌های خاص این میوه استوایی است که بر باروری زنان و مردان تأثیر مثبت دارد.

آناناس

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

ماهی

ماهی و خواص مفید ان برای بدن

ماهی یکی از بهترین غذاهای دریای است که در تمام دنیا طرفدران خود را دارد. ماهی علاوه بر لذیذ بودن فواید زیادی دارد که مورد تایید تمام پزشکان می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *