خانه -- دانستنی ها -- چگونه بدانیم یک انگشتر عقیق اصل می باشد

چگونه بدانیم یک انگشتر عقیق اصل می باشد

استفاده از انگشتر عقیق اصل دارای پیشینه ای طولانی می باشند. این انگشترها بر اساس روایت برای روح و جسم انسان بسیار مفید است. از فواید انگشترهای عقیق می توان به تقویت قوای معنوی و جسمی، بالا بردن قدرت منطق و تمرکز، بالا بردن اعتماد به نفس، گشایش رزق و روزی، عزت و مقام رفیع، حفاظت از شر بلایا، بخت گشای موثر و جلب محبت و احترام اشاره کرد.

انگشتر عقیق اصل

برای استفاده از فواید بسیار زیاد انگشتر های عقیق باید بتوانیم نمونه اصل ان را پیدا کنیم. برای همین در این مطلب مواردی که نشانه اصل بودن انگشترهای عقیق می باشد را توضیح می دهیم.

حالات ظاهری انگشتر عقیق اصل

یکی از راه های شناسایی و قیمت گذاری عقیق اصل از بدل درجه سختی آن می باشد. در انگشتر های عقیق مصنوعی وقتی با یک پارچه پشمی روی ان بکشید روی عقیق خط و خش می افتد ولی انگشتر عقیق اصل با این کار عقیق جلای بیشتری می گیرد و درخشان تر می شود.

از دیگر خصوصیات عقیق اصل تراکم بالای ان است به طوری که انگشترهای عقیق اصل نباید با ضربه های معمولی و کوچک بشکند و یا ترک بردارد.

انگشتر عقیق اصل

شفافیت انگشترهای عقیق اصل

در انگشترهای عقیق اصل شفافیت دارای هرج و مرج و بی نظمی خاصی است که به راحتی قابل تشخیص می باشد و در داخل این بی نظمی های داخل انگشتر نیز خطوط و ابرهایی قابل رویت می باشد ولی در انگشترهای مصنوعی شفافیت خاصی مانند گوی های شیشه ای به چشم می خورد.

انگشتر عقیق اصل

وزن انگشترهای عقیق اصل

یکی از روش های اصلی و کاربردی در تشخیص انگشترهای عقیق اصل و مصنوعی وزن ان ها می باشد. به این صورت که عقیق اصل بسیار سنگین تر از نوع مصنوعی ان می باشد.

دمای انگشترهای عقیق اصل

انگشتر های عقیق اصل به علت بافت طبیعی رفتار برعکسی در برابر دمای محیط دارند. این انگشترها  در هوای گرم، خنک و در هوای سرد، گرم می باشند. انگشتر های مصنوعی موجود در بازار این‌گونه نیستند و به علت بافت مصنوعی خود با دمای محیط تغییر می کنند. یعنی با گرمای هوا دمای ان ها بالا رفته و گرم می شود و در با سرد شدن هوا انگشتر نیز سرد می شود.

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

کمردرد

دلایل اصلی کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین دردها در بین افراد جامعه است. عوامل زیادی ممکن است باعث کمردرد شوند که بسته به علل آن می توان به درمان آن پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *