خانه -- دانستنی ها -- آجیل و خواص درمانی آن

آجیل و خواص درمانی آن

در تغذیه مناسب و علمی مغز دانه ها دارای انرژی و ویتامین های مختلف می باشند. آجیل ها که حاوی مغز دانه های مختلفند، مقدار زیادی چربی های غیر اشباع، کالری، انواع ویتامین ها مانند ویتامین ای، ویتامین بی، فولات (بی ۹)، فیبر و انواع مواد معدنی مفید و لازم برای بدن انسان مثل منیزیم، فسفر، پتاسیم در خود دارند.

تاثیر آجیل در بدن انسان

در بدن انسان برای جلوگیری از بیماری و ورود میکروب ها و ویروس ها یک سیستم ایمنی قوی وجود دارد که بسیار مهم و حیاتی می باشد. این سیستم ایمنی با موادی مثل انتی اکسیدان ها تقویت می شود و بدن را در برابر هر خطری ایمن می کند. انتی اکسیدان ها به وفور در آجیل پیدا می شوند. با خوردن انواع آجیل شما می توانید سیستم ایمنی بدن خود را قوی کنید.

از دیگر بیماری های انسان های امروزی که بسیار خطرناک نیز می باشد بالا بودن کلسترول خون است که بیماری بسیار خطرناکی است. با مصرف آجیل شما می توانید از ابتلا به این بیماری که اکثرا منجر به سکته قلبی می شود جلوگیری کنید.

پسته و خواص درمانی آجیل ها:

بدن انسان به صورت طبیعی نیاز با انواع ویتامین ها دارد و در صورتی که این ویتامین ها به اندازه کافی جذب نشوند موجب ایجاد بیماری های مختلفی در بدن می شود از جمله این بیماری ها کم خونی می باشد. پسته دارای ویتامین های مختلف در خود می باشد و باعث تقویت بدن می شود. مهم ترین تاثیر دارویی پسته پیشگیری از کم خونی در انسان می باشد.

آجیل

گردو و خواص درمانی آجیل ها:

گردو از دیگر انواع آجیل ها می باشد که دارای ویتامین های مختلفی چون ای، بی، سی و چند نوع اسید الی و مقدار کمی آرسنیک می باشد. گردو دارای خواص درمانی زیادی می باشد که مهم ترین آن ها درمان بیماری های ریوی و مسکن دل پیچه می باشد.

آجیل

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

کفش های پاشنه کوتاه

ست کردن لباس های زنانه با کفش های مختلف

ست کردن لباس های زنانه با کفش یکی از دغدغه های خانم ها برای مهمانی هاست. ست کردن لباس های زنانه با کفش با رعایت نکاتی ساده درزیباتر دیده شدن شما مهم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *