خانه -- دانستنی ها -- پاک کردن اطلاعات موبایل پس از دزدیده شدن موبایل

پاک کردن اطلاعات موبایل پس از دزدیده شدن موبایل

امروزه گوشی ها و تبلت ها جز وسایل جدا نشدنی از زندگی ما می باشند. بیشتر افراد در این وسایل الکترونیکی تمامی اطلاعات مهم خود را ذخیره و نگهداری می کنند و این مطلب باعث می شود که در صورت دزدیده شدن وسایل الکترونیکی اندرویدی اتفاقات ناگواری برای آن ها به وجود می آید. در این مقاله قصد داریم تا راهی را به شما آموزش دهیم که در صورت دزدیده شدن موبایل تان بتوانید اطلاعات داخل آن را پاک کنید.

دزدیده شدن موبایل

نصب و اجرای نرم افزار Find My Device

ابتدا اپلیکیشن Find My Device را از سایت پلی استور گوگل دانلود کنید و آن را بر روی موبایل خود نصب کنید. سپس وارد قسمت Google Settings> Security> Find My Device شوید و مطمئن شوید که قابلیت Find My Device فعال است و اگر این گزینه فعال نبود آن را فعال و ذخیره کنید. در آخر کار نیز به این نرم افزار اجازه دسترسی به مکان یاب دستگاه را بدهید.

مراحل حذف اطلاعات از روی موبایل سرقت شده:

اگر موبایل اندروید شما دزدیده شده و هیچ راهی برای پیدا کردن آن ندارید و از دیگر سو اطلاعات مهمی در آن دارید نوبت به واکنش شما می رسد. این کار را با اپلیکیشن Find My Device انجام دهید که به دو صورت اپلیکیشن موبایل یا وب‌سایت در دسترس است.

به محض اینکه وارد اکانت خود شدید، Find My Device  اقدام به یافتن دستگاه شما می کند. اگر روشن بوده و قابلیت تشخیص سیگنال وجود داشته باشد، محل آن بر روی نقشه نشان داده می شود. همچنین سه گزینه تولید صدا روی گوشی، قفل کردن دستگاه و حذف اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهد داد.

دزدیده شدن موبایل

 اگر دستگاه روشن نبوده و امکان تشخیص سیگنال وجود نداشته باشد، Find My Device به محض روشن شدن و اتصال به شبکه وای فای یا خطوط دیتا، گزارش این اتفاق را به شما می دهد.

 از این طریق می توانید اطلاعات گوشی سرقت شده را حذف کنید. اما به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا گزینه های اولیه را امتحان کرده و پاک کردن دیتا را آخرین گزینه در نظر بگیرید.

نکات مهم قبل از دزدیده شدن موبایل

تا حد امکان، اطلاعات خود را روی حافظه خارجی ذخیره نکنید. چرا که امکان خارج کردن کارت حافظه وجود داشته و حذف اطلاعات نیز امکان پذیر نیست و مطمئن شوید که یک رمز یا پترن مطمئن و امن برای دستگاه خود انتخاب کرده آید.

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

حذف اطلاعات از اینترنت

راه هایی برای حذف اطلاعات از اینترنت

برخی تمایل ندارند که اطلاعاتشان در اینترنت وجود داشته باشد و تمایل به حذف اطلاعات از اینترنت دارند. روش های مختلفی برای حذف اطلاعات از اینترنت وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *