خانه -- رژیم و تغذیه -- کنترل دیابت به وسیله گیاهان مناسب

کنترل دیابت به وسیله گیاهان مناسب

دیابت یکی از بیماری هایی است که امروزه افراد زیادی به آن مبتلا می شوند و رنج می برند. برای این کنترل دیابت روش های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین و بدون عوارض ترین درمان های آن طب سنتی دو استفاده از گیاهان داروی می باشد. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از این گیاهان دارویی را برای شما بیشتر توضیح دهیم.

سیر و کنترل دیابت:

سیر یکی از معروف ترین و بهترین گیاهان دارویی برای کنترل این بیماری می باشد. این گیاه با توجه به داشتن مواد مفید برای بازسازی لوزالمعده باعث تحریک آن برای تولید انسولین می شود و به این ترتیب باعث کاهش و کنترل بیماری دیابت خواهد شد.

کنترل دیابت

الوئه ورا و کنترل دیابت:

الویه ورا به علت داشتن مواد مورد نیاز برای ثبات گلوکزانزیم های موجود در خون می تواند برای کاهش چربی و دیابت مفید باشد.

کنترل دیابت

برگ زیتون و کنترل دیابت:

برگ زیتون دارای گلوکز طبیعی می باشد که استفاده از عرق آن می تواند باعث افزایش انسولین پانکراس شود. این عمل باعث کاهش قندخون و کنترل دیابت می شود.

برگ گردو و کنترل دیابت:

یکی از بهترین گیاهان دارویی برای کاهش قند خون عرق برگ گردو می باشد. عرق برگ گردو دارای انواع آنتی اکسیدان ها است که می توان باعث کاهش و تنظیم قند خون بدن شود.

کنترل دیابت

بوقناق و کنترل دیابت:

عرق گیاه بوقناق دارای موادی است که برای تنظیم فعالیت های کبد و افزایش ترشح انسولین و فعال کردن پانکراس مفید می باشد.

شنبلیله و کاهش قند خون:

شنبلیله یکی از پر مصرف ترین گیاهان برای کنترل بیماری دیابت به حساب می آید. شنبلیله مقاومت انسولین را در بدن کاهش می دهد و با افزایش تعداد گیرنده های انسولین در گلبول های قرمز، میزان قند خون را کنترل می کند. این گیاه با به کارگیری گلوکز در بافت های پیرامونی، میزان گلوکز خون را کاهش می دهد.

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

کمردرد

دلایل اصلی کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین دردها در بین افراد جامعه است. عوامل زیادی ممکن است باعث کمردرد شوند که بسته به علل آن می توان به درمان آن پرداخت.

یک نظر

  1. خیلی عالی
    دستتون درد نکنه از مطالب بسیار عالی و مفید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *