خانه -- آشپزی -- انواع قهوه گرم موجود در ایران

انواع قهوه گرم موجود در ایران

قهوه یکی از نوشیدنی هایی است که سال های زیادی است که در ایران پرطرفدار است. این نوشیدنی دلچسب که هم به صورت گرم و هم سرد سرو می شود و دارای انواع مختلفی است. در این مقاله تعداد معروف و پرطرفداری از قهوه گرم را معرفی خواهیم کرد.

قهوه گرم اسپرسو:

اسپرسو برخلاف ذهنیت عموم جامعه که فکر می کنند که یک نوع قهوه خاص می باشد، یک روش درست کردن قهوه است. روش تهیه اسپرسو به این صورت می باشد که پس از آسیاب کردن دانه های قهوه آن را تحت فشار زیاد با آب گرم قرار می دهند که این امر باعث به دست آمدن قهوه ای متراکم با طعمی غنی می شود.

 قهوه گرم

قهوه گرم کاپوچینو:

این نوع قهوه که ایتالیایی می باشد مخلوطی مساوی از اسپرسو، شیر جوشیده و کف شیر می باشد. کاپوچینو به معنی کلاه کوچک می باشد و به لایه ای باریک کف مانند که بر بالای قهوه ایجاد می شود گفته می شود.

قهوه گرم لاته:

این نوع از قهوه خاص متشکل از یک قسمت قهوه و دو قسمت شیر جوشیده می باشد. این نوع قهوه به علت داشتن شیر بیشتر برای افرادی که تازه با نوشیدن و طعم قهوه آشنا شدند بسیار مناسب می باشد.

قهوه گرم

قهوه گرم آمریکانو:

این نوع از قهوه متشکل از قهوه اسپرسو و آب اضافی در آن برای بیشتر شدن است. در این روش درست کردن قهوه، قهوه رقیق تر می شود و شبیه قهوه های آمریکایی صاف شده می باشد. این قهوه بدون اضافه شدن شیر و به صورت قهوه سیاه سرو می شود.

قهوه گرم فلت وایت:

فلت وایت یک قهوه اسپرسو استرالیایی می باشد. این نوع قهوه محصولی بین قهوه کاپوچینو و قهوه لاته می باشد. سایز این نوع قهوه مانند کاپوچینو است ولی شیر بکار رفته در آن مانند شیر لاته کاملا جوشانده شده و به کار می رود.

قهوه گرم

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

کفش های پاشنه کوتاه

ست کردن لباس های زنانه با کفش های مختلف

ست کردن لباس های زنانه با کفش یکی از دغدغه های خانم ها برای مهمانی هاست. ست کردن لباس های زنانه با کفش با رعایت نکاتی ساده درزیباتر دیده شدن شما مهم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *