خانه -- دانستنی ها -- تاریخچه باشگاه استقلال تهران

تاریخچه باشگاه استقلال تهران

تشکیل باشگاه استقلال

در سال ۱۳۲۳ در تهران چهار جوان به نام های جانپور، نواب، خشایار و میرزایی که علاقه زیادی به ورزش و به خصوص دوچرخه سواری داشتند تصمیم گرفتند تا باشگاهی را تاسیس کنند. آنها خیلی زود این تصمیم خود را عملی کردند و اسم باشگاه را نیز دوچرخه سواران گذاشتند.

بعد از تاسیس باشگاه افرادی دیگر همچون کلانی، مهدیون، گیتی و خاکزاد نیز به آن ها پیوستند. در ابتدا باشگاه فقط دارای تیم دوچرخه سواری بود ولی بعدها رشته های والیبال، وزنه برداری، پینگ پونگ، کشتی و شنا … نیز به رشته های ورزشی باشگاه اضافه شد.

شرکت باشگاه استقلال در لیگ کشور

بعد مدتی اعضای باشگاه با علی دانایی فرد موسس باشگاه تور رایزنی هایی را انجام دادند که این امر سبب تشکیل تیم فوتبال دوچرخه سواران شد. این تیم با شرکت در رقابت های اصلی کشور که با شرکت سه تیم برگزار می شد شرکت کرد و در سال های ۲۵ و ۲۶ توانست عنوان نایب قهرمانی جام و همچنین قهرمانی جام حذفی را بدست آورد.

در سال ۱۳۲۸ با حضور افرادی چون گراییلی، دانایی، عمو اوغلی و سید آقا جلالی در هییت مدیره نام تیم تغییر و تاج نامیده شد و در همان سال قهرمان باشگاه های تهران نیز شد.

تغییر نام اولیه باشگاه استقلال

به دلیل اهمیت و بزرگی باشگاه تاج این تیم در بودجه کشور دارای ردیف اختصاصی بودجه شد و در تمام شهرهای ایران برای خود طرفداران زیادی را پیدا کرد. رنگ لباس تیم نیز پیراهن آبی با آستین سفید، شورت سفید با جوراب آبی بود.

اولین قهرمانی آسیا باشگاه استقلال

اولین قهرمانی تیم تاج در آسیا در فروردین سال ۱۳۴۹ بود. در فینال این بازی ها تیم تاج با پیروزی بر تیم هاپویل اسراییل در ورزشگاه امجدیه قهرمان آسیا شد.

و بالاخره اسم این تیم در سال ۱۳۵۷ و با پیروزی جمهوری اسلامی از تاج به استقلال تغییر یافت و تاکنون یکی از پرطرفدار ترین تیم های باشگاهی ایران می باشد.

باشگاه استقلال

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

پیامک

مخفی کردن پیامک ها در موبایل های اندروید

یکی از طرفدار ترین امکانات گوشی ها امکان ارسال و خواندن پیامک هاست. پیامک ها نیز مانند بسیاری از اطلاعات موجود در گوشی ها از اطلاعات شخصی و بسیار مهم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *