خانه -- دانستنی ها -- روش های درمان سکسکه

روش های درمان سکسکه

سکسکه یکی از مواردی است که معمولاً در بعضی مواقع به علت مشکلات سیستم گوارشی و تنفسی به وجود می آید و تقریباً همه افراد آن را تجربه کرده اند. در این مقاله قصد داریم تا راه هایی را برای درمان سکسکه ارائه کنیم.

سکسکه و درمان با آب سرد:

یکی از راه های درمان سریع سکسکه نوشیدن محلول آب با عسل می باشد. نوشیدن مداوم این ترکیب سریعاً سکسکه را بند می آورد. البته راه دیگر استفاده از این ترکیب نگه داشتن این ترکیب نوشیدنی به مدت یک دقیقه در دهان است تا سکسکه را نگه دارد.

سکسکه و درمان آن با نوشیدن آب به صورت خمیده:

نوشیدن آب سرد به تنهایی برای درمان سکسکه مفید می باشد ولی اگر از این روش استفاده کنید بسیار بهتر است. در این روش خود را خم کنید و لیوان آب را از پهلو بنوشید و اگر ادامه پیدا کرد آن را تکرار کنید.

سکسکه و درمان با نگه داشتن نفس:

نگه داشتن نفس یکی از راه های قدیمی برای درمان سکسکه می باشد. شما با این کار می توانید مقدار دی اکسید کربن خون تان را افزایش دهید. این کار باعث منحرف شدن ذهن و تمام شدن چرخه سکسکه می شود. برای اجرای این روش ابتدا یک نفس عمیق بکشید و سپس نفس تان را حبس کنید و نگه داشته باشید. این کار را چند بار پشت سرهم انجام دهید تا تاثیرش را ببینید.

درمان سکسکه

سکسکه و درمان با شکر:

استفاده از شکر یک درمان عالی برای سکسکه می باشد و برای درمان کودکان نیز مفید می باشد. در این روش یک حبه قند را بر روی زبان قرار داده تا آب شود این کار باعث تحریک عصب های درگیر شده و باعث فراموش شدن سکسکه برای بدن می شود. این روش برای کسانی که مبتلا به دیابت می باشند مفید نمی باشد.

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

پیامک

مخفی کردن پیامک ها در موبایل های اندروید

یکی از طرفدار ترین امکانات گوشی ها امکان ارسال و خواندن پیامک هاست. پیامک ها نیز مانند بسیاری از اطلاعات موجود در گوشی ها از اطلاعات شخصی و بسیار مهم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *