خانه -- خبری -- سالن های ورزشی روز پنجشنبه رایگان شد!

سالن های ورزشی روز پنجشنبه رایگان شد!

سالن های ورزشی روز پنجشنبه رایگان شد! اختصاص بودجه یک میلیاردی برای هفته تربیت بدنی

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامرضا شعبانی‌بهار معاون ورزش همگانی در نشستی خبری درمورد هفته تربیت‌بدنی گفت: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی کشورها در بحث توسعه منابع انسانی داشتن مردمی سالم و بانشاط است. به همین دلیل دولت‌ها توسعه ورزش همگانی را در راس برنامه‌های خود قرار می‌دهند. وزارت ورزش هم تلاش می‌کند تا ورزش را در همه ابعاد توسعه دهد. 

هفته تربیت بدنی

معاون ورزش همگانی در ادامه صحبت‌هایش در خصوص برنامه هفته تربیت بدنی عنوان کرد «شعار ما ورزش، سلامت، فرهنگ و امید» است. به همین دلیل در این هفته برنامه‌های خاصی داریم. پنجشنبه تمام فضاهای ورزشی رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد. روز یکشنبه پیاده‌روی همگانی را با حضور وزیر ورزش و رؤسای فدراسیون‌ها برگزار می‌کنیم و در همین روز جلسه شورای همگانی با حضور وزیر ورزش و همه دستگاه‌های اجرایی برگزار خواهد شد.افتتاح پروژه‌های مختلف مانند سالن دوومیدانی بروجن و استادیوم فوتبال ۵ هزار نفری گرمسار از برنامه‌های ماست. در بخش بانوان هم برنامه‌های خوبی داریم «الو ورزش» یکی از برنامه‌هاست که به صورت تلفنی و آنلاین به مردم مشاوره ورزشی می‌دهد.

معاون ورزش همگانی در پاسخ به اینکه آیا بودجه ورزش همگانی که به فدراسیون‌ها اختصاص داده می‌شود سال بعد افزایش خواهد یافت یا خیر، بیان کرد: ما چشم بسته ۱۰ درصد بودجه را نمی‌دهیم. بودجه برخی فدراسیون‌ها صفر بوده و در ارزیابی هم نمره منفی گرفتند. فدراسیونی هم داشته‌ایم که ۲۰ درصد بودجه گرفته است ام بخش عمده‌ای از بودجه ما در استان‌ها توزیع می‌شود. مبنای اختصاص ما ۱۰ درصد است اما به موازات افزایش بودجه همگانی هم اضافه می‌شود.

شعبانی‌بهار همچنین درباره بودجه اختصاصی هفته تربیت‌بدنی هم عنوان کرد: یکسری بودجه وزارت ورزش مستقیم در اختیار استان‌ها قرار می‌دهد که می‌توان به بودجه ۲۷ صدم درصد (مالیات بر ارزش افزوده) اشاره کرد. همچنین ما برای این هفته یک میلیارد شامل برنامه‌های استانی، فدراسیون‌ها و حوزه‌های ستادی هزینه کرده‌ایم. ما باید به ورزش همگانی به عنوان یک ضرورت نگاه کنیم.

وی در پایان درباره حمایت از ورزش همگانی در بخش جانبازان و معلولین یادآور شد: ۲۴ مهر روز ملی پارالمپیک است که با هماهنگی فدراسیون جانبازان برنامه‌هایی انجام شده است.

درباره‌ی رها حسینی

حتما ببینید

خودروها

بهترین خودروها در سال ۲۰۱۷

امروزه استفاده از انواع خودروها طرفداران زیادی دارد. تنوع خودروها در سال ۲۰۱۷ بسیار زیاد بوده است. این تنوع بیشتر در مدل های اس یو وی بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *