خانه -- دانستنی ها -- دبی و زیبایی های آن

دبی و زیبایی های آن

دبی یکی از شهرهای کشور امارات است و در حاشیه جنوبی خلیج فارس قرار دارد. دیدنی های این شهر بعد از مراکز خرید آن از اولویت گردشگران این شهر می باشد. در این مقاله تعدادی از جاذبه های دیدنی این شهر را معرفی می کنیم.

دبی و بزرگترین آب نمای موزیکال دنیا:

این آب نمایی به طول ۲۷۵ متر با هزینه ای بسیار سنگین در دریاچه برج خلیفه ساخته شده است. فواره این آب نما می تواند آب را به اندازه یک ساختمان ۵۰ طبقه به بالا پرتاب کند. این آب نما طوری برنامه ریزی شده است که با موسیقی های بی کلام و پاپ می تواند برقصد.

دبی

دبی و بلندترین ساختمان جهان برج خلیفه:

یکی دیگر از جاذبه های شهر دبی برج خلیفه می باشد. این برج با ارتفاع ۸۲۸ متر و ۱۶۳ طبقه بلندترین و دست نیافتنی ترین ساختمان جهان می باشد. در طبقه ۱۲۴ این برج تراس بزرگی قرار دارد که گردشگران از آنجا به دیدن مناظر و عکاسی می پردازند.

دبی

دبی و پیشرفته ترین پارک آبی جهان وایلد وادی:

وایلد وادی و یا وادی وحشی اسم بزرگترین و پیشرفته ترین پارک آبی جهان می باشد. این پارک آبی بین هتل برج العرب و هتل جمیرا قرار دارد. این پارک آبی دارای امکاناتی چون گرم و سرد کردن آب، سرسره های بسیار زیاد، ماشین های موج سواری و از همه مهم‌تر بلندترین سرسره جهان می باشد. محیط داخلی این پارک رویایی و شخصیت های آن از کاراکترهای کارتون سندباد گرفته شده است.

دبی و بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا:

پیست اسکی دبی از جاذبه های خاص این شهر کویری می باشد. این پیست اسکی دارای زمین های بازی کودکان، دیوارهای شیشه ای، مجسمه های یخی و یک پیست ۴۰۰ متری برای اسکی می باشد. در این جا شما می توانید با کمک بهترین مربی های دنیا اسکی را آموزش ببینید. یکی از نکات جالب توجه این پیست پنگوئن های آن می باشد که آزادانه در حال گشت و گذار و بازی با کودکان می باشند.

اختصاصی برای آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

پیامک

مخفی کردن پیامک ها در موبایل های اندروید

یکی از طرفدار ترین امکانات گوشی ها امکان ارسال و خواندن پیامک هاست. پیامک ها نیز مانند بسیاری از اطلاعات موجود در گوشی ها از اطلاعات شخصی و بسیار مهم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *