خانه -- گردشگری -- اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

دانمارک یکی از بهترین و شادترین و مرفه ترین کشورهای دنیاست! اگر قصد سفر به این کشور را دارید یا دوست دارید تبعه این کشور بشید لازمه بعضی از هنجارها و قوانین متعلق به این کشور رو حتما رعایت کنید در ادامه میتونید در آی تی نیوز به این قوانین دسترسی پیدا کنید با ما همراه باشید.

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

 

رد شدن از خیابان بدون رعایت قوانین

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

مسافران و گردشگران در زمان دیدن دانمارک متوجه مردمی محلی می‌شوند که با صبر به انتظار سبز شدن چراغ عابر پیاده ایستاده‌‌اند. ممکن است این موضوع عجیب نباشد مگر دیدنش در ساعت ۴ صبح زیر بارش برف و در جایی که هیچ اتومبیلی دیده نمی‌شود. این درسی است که به کودکان از سنین کم یاد داده شده و تا آخر عمر فراموش نمی‌شود. درهرحال قوانین برای این وضع شده‌اند که از آن‌ها پیروی شود. دانمارکی می‌دانند که در یکی از بهترین کشور‌های دنیا زندگی می‌کنند و یکی از دلایل آن همین پیروی از قوانین است. البته به یاد داشته باشید گذر از خیابان بدون رعایت قانون برای شما جریمه‌ای ۴۰۰ هزار تومانی در برخواهد داشت. می‌خواهید از پرداخت پول الکی یا نگاه متاسف دیگران در امان باشید؟ پس تا زمان سبز نشدن چراغ راهنما در پیاده‌رو بمانید

دوچرخه‌سواری بدون دانستن قوانین کشور

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

گشت‌وگذار با دوچرخه در دانمارک بهترین راه برای دیدن جاذبه‌های مخفی آن است. اما پیش از پریدن بر روی دو‌چرخه بهتر است قوانین و هنجار‌ها را بشناسید. به دلیل فرهنگ غنی دوچرخه‌سواری مردم، دانمارکی‌ها از سنین پایین راندن این وسیله را یاد گرفته و به قوانین دقیق آن احترام می‌گذارند تا حادثه‌ی بدی رخ ندهد.کپنهاگ حتی با مشکل ترافیک دوچرخه رو به رو است چراکه هر روزه هزاران دوچرخه‌‌سوار خیابان‌ها را پر می‌کنند. خارجی‌ها معمولا وقتی در کنار ده‌ها دوچرخه‌سوار در لاین مخصوص دوچرخه قرار می‌گیرند دچار وحشت می‌شوند. بهتر است پیش از ورورد به ترافیک شهر، در یک کوچه علامت‌های دستی را تمرین کنید.

قوانین خیابان پوشر Pusher

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

در ورودی شهرک خود مختار کریستیانا (Christiania)، بازدید‌ کنندگان تابلویی را می‌بینند که قوانین سفت وسخت آن‌جا را شرح می‌دهد. گاهی گردشگران این تابلو را نمی‌بینند یا به آن توجهی نمی‌کنند. تابلو خیلی واضح شرح می‌دهد که دویدن یا عکس گرفتن در خیابان‌های شهر ممنوع است چرا که دویدن ممکن است مردم محلی را بترساند و البته این مردم دوست ندارند از آن‌ها عکسی گرفته شود. پس از رد شدن از این شهرک هرچه می‌خواهید عکس بگیرید اما بهتر است در این منطقه‌ی خاص از کپنهاگ دوربین خود را در کیفش نگه دارید.

ارتباط با سگ‌های دانمارکی

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

برخی از ما معتقدیم که باید حتما سگ‌های بامزه‌ی دیگران را نوازش کنیم. در حالت عادی صاحب سگ صبورانه صبر می‌کند و پیش از رفتن به شما لبخند می‌زند. اما در دانمارک داستان متفاوت است. دانمارکی‌ها دوست دارند آن‌ها را تنها بگذارید مگر اینکه خودشان به سمت شما بیایندو به طرز عجیبی این اخلاق در مورد سگ‌ها آن ها نیز صدق می‌کند! اگر یک خارجی به سمت آن‌ها بیاید و بهشان توجه کند، نگاه و رفتاری ناراضی را از خود بروز می‌دهند. حتی اگر سگ پشمالوی بامزه‌ای برایتان دم تکان داد، بهتر است از فاصله‌ی دور قربان صدقه‌اش بروید.

زندگی با دمپایی و لباس تابستانی

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

وقتی برای یک سفر تابستانی چمدان می‌بندیم، معمولا چند تاپ یا تی‌شرت، یک دمپایی انگشتی، عینک آفتابی و لوسیون ضد آفتاب تمامی بار ما را تشکیل می‌دهد. اما پیش از سفر به دانمارک، حتما یک کت بارانی، چند سویی‌شرت و یک کفش زمستانی نیز با خود بردارید. اصلا مهم نیست که چه فصلی باشد. تابستان همیشه هم به دانمارک سر نمی‌زند وحتی اگر سر بزند فقط برای چند روز یا چند ساعت است. بهتر است برای مواجهه با دمای وحشتناک پایین اسکاندیناوی خود را آماده کنید.

تلاش برای به رخ کشیدن زبان دانمارکی

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

پس از اینکه چند کلمه و عبارت دانمارکی را در اینترنت یاد گرفتید، احتمال اینکه دانمارکی‌ها حتی یک کلمه از حرف‌هایتان را بفهمند بسیار کم است. زبان دانمارکی بسیار چالش‌ برانگیز است و دانمارکی‌ها از این موضوع آگاهند. در هر حال حتی اگر دانمارکی هم با آنها صحبت کنید بازهم به شما به زبان انگلیسی پاسخ می‌دهند. امتحانش ضرر ندارد.

وایکینگ نامیدن دانمارکی‌ها

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

گاهی می‌بینید که گروه بزرگی از دانمارکی‌ها نوشیدنی‌های خود را بالا برده و با تمام وجود فریاد می‌زنند skål! یعنی زنده باد. در این لحظه همه‌ی ما به یاد واکینگ‌ها می‌افتیم. با وجود اینکه دانمارکی‌ها به اجداد وایکینگ خود بین قرن ۸ تا ۱۱ میلادی افتخار می‌کنند، اما از اینکه آن‌ها را وایکینگ بنامید خوشحال نمی‌شوند. بهتر است راه بهتری را برای شروع یک مکالمه پیدا کنید .

ایمان نداشتن به اینکه rosekilde بهترین فستیوال دنیا نیست

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

روزکیلد که در اواخر ماه ژوئن برگزار می‌شود، بزرگترین و محبوب‌ترین فستیوال دانمارک است. برای ۷ روز متوالی، شهر کوچک روزکیلد تبدیل به داغترین میعاد‌گاه عاشقان موسیقی می‌شود. به طور طبیعی دانمارکی‌ها از این موقعیت برای میهمانی گرفتن به صورت افراطی استفاده می‌کنند. تقریبا امکان ندارد وقتی با محلی‌ها صحبت می‌کنید اسمی از این فستیوال به میان نیاید. اگر این اتفاق افتاد حتما علاقه‌ی خود را به آن نشان دهید.

دزدکی نگاه کردن

اگر به دانمارک سفر کردید اینکارهارو انجام ندید!

بر طبق قانونی نانوشته، احترام به حریم شخصی برای دانمارکی‌‌ها خیلی مهم است. به همین دلیل بستن پنجره یا نصب پرده در این کشور بسیار نادر است. زمانی که در یک خیابان در دانمارک قدم می‌زنید، خیلی طبیعی است که خانه‌های طبقه‌ی همکف را ببینید درحالی که دید واضح و کاملی به حمام، دستشویی یا اتاق نشیمن وجود دارد. خیلی از خارجی‌ها کنجکاوند که نگاهی به سبک زندگی و خانه‌های دانمارکی بیاندازند اما شما این کار را نکنید تا سوء تفاهمی ایجاد نشود.

 

منبع:کجارو

درباره‌ی الهه زینالی

حتما ببینید

تفریح های هیجان انگیز در تهران

معرفی تفریح های هیجان انگیز در تهران

تفریح های هیجان انگیز در تهران بسیار زیاد می باشد و انتخاب یکی از تفریح های هیجان انگیز در تهران بستگی به سلیقه و سن و سال افراد دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *