خانه -- سلامت و زیبایی -- انتخاب بهترین لباس های بهارانه

انتخاب بهترین لباس های بهارانه

در بین تمام فصول سال فصل بهار با رنگ های روشن و شاد همراه است، این تنوع رنگ در محیط پیرامونی تاثیر زیادی در انتخاب رنگ لباس های ما دارد. به همین دلیل است که لباس های بهارانه جزء شاد ترین و شیک ترین لباس های که در تمام سال انتخاب می کنیم قرار می گیرد.

رنگ در لباس های بهارانه

معمولاً افراد در انتخاب لباس ها و ست کردنشان دچار سردرگمی می شوند. نکته مهم رعایت هارمونی رنگ هاست یعنی بکار بردن رنگ های شاد کنار هم و استفاده بجا از رنگ های مکمل برای ست شیک مردانه و زنانه.

طراحی لباس های بهارانه و چگونگی ترکیب رنگ آنها نیاز به خلاقیت و تیزهوشی خاصی دارد. عمدتاً انتخاب رنگ ها به سمت رنگ های روشن مثل سایه هایی از آبی سبز و زرد رفته است. انتخاب این رنگ‌ها برای ست های بهارانه به میزان زیادی به ماهیت این فصل بر می گردد که پوشیده از این نوع رنگ هاست.

لباس های بهارانه

دسته بندی لباس ها

دسته بندی لباس های مردانه در خصوص رسمی و غیر رسمی بودن آنها بازه محدودی داشته چرا که عمدتاً در لباس های رسمی به کت و شلوار محدود می شوند. اما در لباس های غیر رسمی فصل بهار، تنوع بیشتر بوده و گستره وسیعی از انتخاب در ترکیب طرح و رنگ وجود دارد که ست های شیک و خاصی را پدید می آورد.

رسمی یا غیر رسمی بودن لباس برای خانم ها همواره حائز اهمیت است، تنوع هر دو نوع در فصل بهار بسیار زیاد است، طراحان مد برای مهمانی های خاص مثل عروسی عمدتاً از الگو های خاص و شبیه به هم پیروی می کنند که ارتباط آنها با فصل بهار بیشتر در نوع ایده پردازی و رنگ آن‌هاست. ولی در طراحی لباس های راحتی و اسپرت می توان از ترکیب های خلاقانه بهره برد، برای مثال طرح های (راه راه، گل‌دار، خالدار) از جمله پرکاربرد ترین طرح ها در میان ست های شیک بهاره است که به چشم می خورد.

متغیر بودن دما در بهار چالشی برای طراحان مد

ازجمله خصوصیات فصل بهار متغیر بودن دمای هوا است که خود چالشی برای انتخاب مناسب مدل لباس های بهارانه می توان باشد. برای حل این چالش پیشنهاد ما ترکیب لباس های نسبتا ضخیم با لباس های نازک است. پس با نزدیک شدن فصل بهار نیاز نیست تمام لباس های زمستانه را از کمد خود خارج کنید. مثلاً استفاده از کت های نه‌چندان ضخیم روی لباس هایی از جنس نخ و حریر که تناسب دمایی ایجاد می‌کند راه حل خوبی برای متناسب شدن با این فصل است و بدن احساس راحتی و خنکی دارد.

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

ماهی

ماهی و خواص مفید ان برای بدن

ماهی یکی از بهترین غذاهای دریای است که در تمام دنیا طرفدران خود را دارد. ماهی علاوه بر لذیذ بودن فواید زیادی دارد که مورد تایید تمام پزشکان می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *