خانه -- دانستنی ها -- معرفی تعدادی از مناطق ممنوعه در دنیا

معرفی تعدادی از مناطق ممنوعه در دنیا

مناطق ممنوعه در دنیا وجود دارد که سفر به آن ها به علت های مختلفی ممنوع می باشد. در این مقاله تعدادی از این مکان ها را برایتان توضیح می دهیم.

مناطق ممنوعه در دنیا و جزیره آتشفشانی هرد استرالیا:

این جزیره آتشفشانی یکی از مناطق خارجی استرالیا است که بین ماداگاسکار و قطب جنوب قرار دارد. این جزیره که یکی از متروکه‌ترین مکان‌های دنیا به شمار می‌رود، کوهستانی است و ۴۱ یخچال طبیعی دارد.

همچنین خانه حیواناتی از جمله پنگوئن، خوک آبی و پرندگان دریایی است. در این جزیره جریانی از گدازه به اندازه دو کیلومتر در حال ریزش از سمت جنوب غربی یکی از قله‌های همیشه فعال این جزیره آتشفشانی است. از دیگر خطرات این جزیره آب و هوای به‌شدت خطرناک آن است.

مناطق ممنوعه در دنیا

مناطق ممنوعه در دنیا و جزیره ماربل برزیل:

جزیره مار یک جزیره ۴۳ هکتاری است که در خط ساحلی برزیل قرار دارد. این جزیره که در فاصله نه چندان دوری از ساحل سائوپولو قرار دارد، خانه یکی از مرگبارترین گونه مار به نام افعی طلایی در جهان است.

بیش از ۴۰۰۰ افعی طلایی در جزیره مار وجود دارد اما افراد محلی می‌گویند به ازای هر پنج مترمربع یک مار در این جزیره وجود دارد. دولت برزیل هرگونه رفت و آمد به این جزیره را ممنوع اعلام کرده‌اند و تنها هر چند سال یک بار گروهی از دانشمندان برای مطالعه این مارها به این سرزمین مرگبار فرستاده می‌شوند.

مناطق ممنوعه در دنیا و جزایر اندامان:

این جزیره جنگلی کوچک در ساحل بنگال قرار دارد و به طور کامل توسط صخره‌های مرجانی محاصره شده است. به همین دلیل هم رفت و آمد با قایق به این جزیره بسیار سخت است. با این حال غیرقابل دسترس بودن دلیل اصلی ممنوعه بودن این جزیره نبود.

جمعیت کوچکی از مردم بومی در این جزیره زندگی می‌کنند که «سنتینلس» نام دارد که از برقراری هرگونه ارتباط با دنیای خارجی اجتناب می‌کنند. این مردم در میان آخرین جوامع دنیاست که تمدن امروزی تاثیری روی آنها نگذاشته است. در سال ۲۰۰۸، قایق دو ماهیگیر بیش از حد به این جزیره نزدیک شد که منجر به کشته شدن این دو توسط این قبیله شد.

مناطق ممنوعه در دنیا

اختصاصی از آی تی نیوز

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

ماهی

ماهی و خواص مفید ان برای بدن

ماهی یکی از بهترین غذاهای دریای است که در تمام دنیا طرفدران خود را دارد. ماهی علاوه بر لذیذ بودن فواید زیادی دارد که مورد تایید تمام پزشکان می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *