خانه -- دسته بندی نشده -- بررسی مزایا و معایب استفاده از تردمیل

بررسی مزایا و معایب استفاده از تردمیل

تردمیل یکی از وسایل ورزشی پرطرفدار برای ورزش در منزل می باشد. این وسیله دارای معایب و مزایایی می باشد که در این بحث به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

مزایای تردمیل

استفاده از خانه برای ورزش:

یکی از مزیت های این وسیله ورزشی قابلیت استفاد  از آن در منزل و در هر نوع آب و هوایی می باشد. شما می توانید حتی در روزهای برفی و بارانی نیز ورزش و پیاده روی خود را انجام دهید.

تردمیل

داشتن سرعت پایدار در دویدن:

یکی از مواردی که در تاثیرگذار بودن دویدن قابل توجه می باشد، سرعت پایدار و تمرین با یک سرعت ثابت می باشد. در دویدن های عادی شما بعد از خستگی سرعت خود را کاهش می دهید ولی در دو با تردمیل به علت دویدن بر روی صفحهتردمیل و ثابت بودن سرعت این اتفاق نمیفتد.

تردمیل

دویدن در شیب تند:

یکی دیگر از مزایای تردمیل ،قابلیت تغییر شیب در هنگام دویدن می باشد. این تغییر شیب می تواند دویدن را سخت تر کرده و انرژی بیشتری را از شما بگیرد.

معایب تردمیل

اختصاصی بودن تمرینات:

به علت اینکه این دویدن در فضای بسته انجام می گیرد بسیاری از شرایط آن با حالت واقعی متفاوت می باشد. یکی از این شرایط نبود مقاومت باد در هنگام دویدن است که می تواند شرایط را بسیار متفاوت کند.

سطح دویدن:

سطح دویدن تردمیل بسیار صاف و هموار می باشد در صورتی که در شرایط بیرونی شما با شرایط گوناگونی چون چاله های مختلف، خاک نرم و یا اسفالت سفت برخورد خواهید کرد.

تردمیل

قیمت :

دویدن و ورزش در فضای باز و جاده بسیار کم هزینه می باشد در صورتی که اگر بخواهید یک تردمیل سطح پایین نیز خریداری و استفاده کنید می بایست هزینه زیادی را پرداخت کنید. اگر بخواهید یک وسیله خوب تهیه کنید نیز می بایست هزینه خیلی بیشتری پرداخت کنید. البته می‌توانید در حراجی ها نیز تردمیلهایی با هزینه های مناسب پیدا و خریداری کنید.

درباره‌ی avatar

حتما ببینید

کمردرد

دلایل اصلی کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین دردها در بین افراد جامعه است. عوامل زیادی ممکن است باعث کمردرد شوند که بسته به علل آن می توان به درمان آن پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *